KONST / Litografier / Serigrafi 15759008
*
nr 1575 9008
Kjartan Slettemark
(1932-2008), Sverige
Serigrafi, Ej signerat, Offset, "Juni 1971", "Sugen", bladets mått: 73x48 cm, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
Kjartan Slettemark, svensk-norsk målare född 1932, död 2008.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 20:42:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 13:54:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark, svensk-norsk målare född 1932, död 2008.
Läs mer om Kjartan Slettemark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerat kjartan slettemark litografier offset serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2052 Färgseriegrafi
Owe Gustafson (f. 1940), Sverige. Motiv ur "Fem my..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:06
-
2016 Serigrafi
Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:23
*
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark, svensk-norsk målare född 1932, död 2008.
Läs mer om Kjartan Slettemark
nr 1575 9008
Kjartan Slettemark
(1932-2008), Sverige
Serigrafi, Ej signerat, Offset, "Juni 1971", "Sugen", bladets mått: 73x48 cm, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
Kjartan Slettemark, svensk-norsk målare född 1932, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 13:54:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark, svensk-norsk mÃ¥lare född 1932, död 2008.Läs mer om Kjartan Slettemark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerat kjartan slettemark litografier offset serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2052 Färgseriegrafi
Owe Gustafson (f. 1940), Sverige. Motiv ur "Fem my..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:06 -
2016 Serigrafi
Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:23